درباره ما

سلام

سایت مشاوره اقتصادی از پنجم اردیبهشت ۱۳۹۸ به صورت رسمی آغاز به کار کرد و هم اکنون با همکاری یک تیم تخصصی تولید محتوا و برگزاری آموزش های کاربردی و مشاوره های حوزه کسب و کار و کارآفرینی به سرپرستی دکتر حسن عبدی فعالیت می کند.

چگونگی خلق ایده اولیه توسط دکتر حسن عبدی

دکتر حسن عبدی با علاقه به شغل مقدس تدریس به عنوان دبیر ریاضی از سال ۱۳۷۷ وارد آموزش و پرورش گردید. در چند سال اول تدریس متوجه نقص و کاستی های آموزش و پرورش در حوزه آمادگی برای ورود به کسب و کار و کارآفرینی شد و اینکه سیستم آموزشی هیچ برنامه و مسیر تعریف شده و کاربردی برای موفقیت در کسب و کار و مشارکت اقتصادی ندارد. لذا با علاقه شدید به این حوزه به صورت همزمان هم در کنکور ارشد اقتصاد شرکت و هم کسب و کار شخصی خود را در بازار شروع نمود. به طوری که در کنکور ارشد اقتصاد سال ۱۳۸۶ پذیرفته و در سال ۱۳۸۸ با مدرک فوق لیسانس توسعه اقتصادی و برنامه ریزی از دانشکده اقتصاد، مدیریت و بازرگانی دانشگاه تبریز فارغ التحصیل گردید.

این علاقه به اقتصاد و فهمیدن راز و رمز موفقیت در کسب و کار و کارآفرینی ایشان را وارد مسیر دکترای تخصصی این رشته نمود. به طوری که در سال ۱۳۹۱ در کنکور دکترای تخصصی اقتصاد پذیرفته و در سال ۱۳۹۶ با مدرک دکترای تخصصی اقتصاد از دانشکده اقتصاد، مدیریت و بازرگانی دانشگاه تبریز فارغ التحصیل گردید.

همیشه دغدغه ایشان این بوده و هست که مردم در مسیر درست کسب و کارها قرار بگیرند تا بتوانند با مشارکت اقتصادی حداکثری و مفید، تولید ثروت کرده و کیفیت زندگی همه متحول و بهبود یابد.

اما متاسفانه سیستم آموزش عالی نیز نتوانست رضایت ایشان را برآورد کند به طوری که در سال ۱۳۹۴ موضوع رساله دکتری خود در حوزه کسب و کار و کارآفرینی را انتخاب و همزمان مسئولیت ریاست صنعت، معدن و تجارت شهرستان بوکان را نیز بر عهده گرفت تا راز موفقیت در کسب و کار و کارآفرینی درک و با مدل سازی این مسیر بتواند به رضایت و رفاه خود و اطرافیان کمک کند.

ایشان به عنوان محقق کارآفرینی و کسب و کار و با علاقه شدید به کارآفرینی، تجربه فروش و ایجاد کسب و کار، تألیف دو کتاب در زمینه کسب و کار تحت عناوین:

۱- “کارآفرینی با رویکرد کشف فرصت و خلق ثروت” در سال ۱۳۹۵″

۲- “صفر تا بیست کارآفرینی” در سال ۱۳۹۷،

مطالعه نظریات و مطالعات تجربی داخلی و خارجی در زمینه کارآفرینی به واسطه انجام رساله دکتری در باب کارآفرینی در دانشکده اقتصاد، مدیریت و بازرگانی دانشگاه تبریز در سال ۱۳۹۶ تحت عنوان:

“رفتارشناسی کارآفرینان از دیدگاه اقتصادی با رویکرد مدل­ های گسسته و معادلات ساختاری (مطالعه موردی: شهرک صنعتی شهید سلیمی تبریز)،

ارتباط و مصاحبه با کارآفرینان شهرک صنعتی شهید سلیمی تبریز در سال ۱۳۹۵، چاپ چهار مقاله علمی پژوهشی در زمینه کارآفرینی در سال ۱۳۹۶، ارائه سه مقاله در زمینه کارآفرینی در همایش ­های ملی و بین­ المللی در سال­های ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷، مدرس کارآفرینی در دانشگاه­، مسئول دفتر کارآفرینی دانشگاه جامع علمی کاربردی، سخنرانی در مورد کارآفرینی و کسب و کار در نشست­ ها و همایش­ های شهرستانی و خارج شهرستانی، تجربه چندین دوره مربی­گری (منتوری) در دوره­ های استارت­آپ ویکند در ایران، مطالعه­ ی زندگی کارآفرینان برتر جهان و ایران و ارتباط و مصاحبه با کارآفرینان شهرستان بوکان به واسطه مسئولیت ریاست اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان بوکان از سال ۱۳۹۴ تا اکنون و ارائه مشاوره به صاحبان ایده های کسب و کار و کسانی که می خواهند مسیر موفقیت در کسب و کار را درست انتخاب و ادامه دهنده این مسیر ارزشمند باشند؛ شروع به انتخاب مسیر جدیدی در حوزه کسب گرفت.

چرا دکتر عبدی  این مسیر را شروع کرد؟

ایشان با تحصیل در تمام مقاطع تحصیلی کشور از ابتدایی تا مقطع دکترا

و تجربه تدریس در تمام مقاطع تحصیلی کشور به غیر از مقاطع ابتدایی و دکترای تخصصی

به این نتیجه رسید که برای موفقیت در کسب و کار و کارآفرینی از دست سیستم آموزشی کشور (آموزش و پرورش و آموزش عالی) فعلاً  کاری ساخته نیست و تا زمان اصلاح، رسالت ما باید این باشد که با آموزش ها و مشاورهای کاربردی کمک بکنیم تا مردم با انتخاب درست مسیر موفقیت در کسب و کار به رفاه و رضایت در زندگی برسند و تولید ثروت کنند.

به طوری که این تیم می خواهد با ارائه آموزش های کاربردی و مشاوره های درست مردم را کمک کند که اولاً با انتخاب درست کسب و کار بر اساس علایق و تیپ شخصیتی خود آغازگر درست مسیر باشند و سپس بر اساس سایر دارایی های خود و منابع منطقه خود بتوانند برای حل مسائل و رفع نیازهای مشتریان مورد نظر کسب و کار خود را شروع کنند.